Fitimi i Ford-it ne 2019 peson renie drastike. Regjistrohen shitje të ngadalta

Fitimi i Ford Motor Co. vitin e kaluar u ul me më shumë se 3.6 miliardë dollarë, pasoje kjo e shitjeve te ngadalësuara ne SH.B.A, kostove te makinave te reja…

31-20 per Kansas City

Patrick Mahomes, qendërmbrojtësi tjetër i Cheifs të Kansas City, kapërceu disa gabime për të udhëhequr Cheifs në një fitore 31-20 kundër San Francisko 49ers në Super Bowl e 54-të. Ishte…

Super Bowl: Gjithcka qe duhet te dime

Super Bowl LIV midis San Francisco 49ers dhe The Chiefs e Kansas City është planifikuar të fillojë në 6:30 pasdite, ET të Dielën, 2 Shkurt. The Chiefs dhe 49ers do…

Mbathjani sa jeni te rinj, kthehuni ne pleqeri

Qeveria shqiptare synon qe ta beje Shqiperine sa me terheqese per te gjithe ata pensioniste te huaj qe jetojne ne vendin tone. Kjo do te arrihet nepermjet procedurave me te…

Pasagjeri u perpoq te futej ne kabinen e aeroplanit. Sulmoi stjuardesen dhe policine

Matthew Dingley, 28 vjec, ishte ne aeroplanin qe fluturonte nga Washington, D.C., per ne Newark, New Jersey, Newark, New Jersey me linjen e United Express. Kur aeroplani ishte duke u ulur…

Policia e Dearborn kërkon adoleshente të zhdukur që la shtëpinë me një person të panjohur

DEARBORN, Michigan – Policia e Dearborn po kërkon një vajzë të zhdukur 14-vjeçare që u largua nga shtëpia me një person të panjohur herët në mëngjes të Shtunën. Policia thotë…

Protestë para kryeministrisë. Qytetarët: Rinia po ikën nga Shqipëria, të mblidhemi për të drejtat tona

Qytetarët kanë zhvilluar një protestë popullore përballë Kryeministrisë, e cila ishte paralajmëruar sot pasdite. Shumë qytetarë janë mbledhur përpara zyrës së Ramës, të cilët tubojnë për shumë shkaqe duke nisur…

Basha me gazetarët: S’ka ndryshim të sistemit zgjedhor pa ndarë krimin nga politika

Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha në bashkëbisedim me gazetarët e ka bërë të qartë se në propozimet e opozitës për Reformën Zgjedhore, nuk përfshihet ndryshimi i sistemit. “Miratimi i…

Irani arreston ambasadorin britanik. Trump mesazh në persisht qytetarëve iranianë: Protestoni. Jemi me ju

Konflikti mes Iranit dhe SHBA-ve vijon të njohë të tjera zhvillime. Ditën e sotme, pjesë e përplasjes është bërë dhe Britania e Madhe. Policia iraniane ka arrestuar ambasadorin britanik në…