Policia e Dearborn kërkon adoleshente të zhdukur që la shtëpinë me një person të panjohur

DEARBORN, Michigan – Policia e Dearborn po kërkon një vajzë të zhdukur 14-vjeçare që u largua nga shtëpia me një person të panjohur herët në mëngjes të Shtunën. Policia thotë…

“Nëse themi s’ka kohë, fitorja nuk do të vijë kurrë”, Grida Duma kundër Bashës

Që në sezonin e kaluar ish deputetja e PD, Grida Duma doli hapur dhe fort në mbështetje të idesë së ndryshimit të sistemit zgjedhor që nuk ishte një tabu as…

Ngjela: Rama nuk ka fond emergjence për tërmetin, duhej hetuar për krim penal

Për Spartak Ngjelën viti 2020 do të jetë i vështirë për politikë. I ftuar në studion e emisionit ‘Kjo Javë’, Ngjela komentoi ndër të tjera edhe marrjen e kryesimit të…

Protestë para kryeministrisë. Qytetarët: Rinia po ikën nga Shqipëria, të mblidhemi për të drejtat tona

Qytetarët kanë zhvilluar një protestë popullore përballë Kryeministrisë, e cila ishte paralajmëruar sot pasdite. Shumë qytetarë janë mbledhur përpara zyrës së Ramës, të cilët tubojnë për shumë shkaqe duke nisur…

Basha me gazetarët: S’ka ndryshim të sistemit zgjedhor pa ndarë krimin nga politika

Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha në bashkëbisedim me gazetarët e ka bërë të qartë se në propozimet e opozitës për Reformën Zgjedhore, nuk përfshihet ndryshimi i sistemit. “Miratimi i…

Nga Shqipëria në sipërmarrëse në SHBA, ish- deputetja e PS rrëfen suksesin: Nuk e toleroj dështimin, çfarë mendoj për Ramën

Të pakta janë gratë në fushën e biznesit në Shtetet e Bashkuara, që kanë arritur suksesin e Rudina Seserit. Ajo është themeluese dhe partnere menaxhuese e kompanisë “Glasswing” që ka…

Irani arreston ambasadorin britanik. Trump mesazh në persisht qytetarëve iranianë: Protestoni. Jemi me ju

Konflikti mes Iranit dhe SHBA-ve vijon të njohë të tjera zhvillime. Ditën e sotme, pjesë e përplasjes është bërë dhe Britania e Madhe. Policia iraniane ka arrestuar ambasadorin britanik në…

Ja pse u largua Toni Dovolani nga ‘Dancing With The Stars’

Kercimtari I talentuar shqiptar Toni Dovolani u shpreh se pas sezonit 2-22 kur sipas tij kercimtaret u detyruan te bejne gjera per te cilat nuk ishin ne dijeni apo nuk…