31-20 per Kansas City

Patrick Mahomes, qendërmbrojtësi tjetër i Cheifs të Kansas City, kapërceu disa gabime për të udhëhequr Cheifs në një fitore 31-20 kundër San Francisko 49ers në Super Bowl e 54-të.

Ishte fitorja e 222-të në karrierë për trajnerin e Shefave Andy Reid, i cili para së dielës kishte qenë trajneri me më shumë fitore pa një kampionat në historinë e NFL. Cheifs nuk ishin rikthyer në lojën e titullit pasi kishin firuar Super Bowl-in e katërt 50 vjet më parë në Janar 1970.

Mbrojtësi i Shefit të Kansas City Patrick Mahomes feston pasi hodhi një touchdown në sulm kundër San Francisco 49ers gjatë cerekut të katërt të Super Bowl të vitit 2020 në Miami të Dielën, 2 Shkurt 2020. Mahomes u emërua lojtari më i vlefshëm i lojës.

Gjithashtu njeri nga lojtaret e Chiefs, Eric Fisher, eshte nga Rochester i Michiganit.

Persa i perket shfaqjes se sponsorizuar nga Pepsi ne pushimin e ndeshjes, ishte nje shfaqje spektakolare. Shume argetuese e energjike. Pervec Shakires dhe Jennifer Lopez, gjithashtu artiste te tjere u ngjiten ne skene.

Surpriza me e bukur ishte kur Emme, vajza e Jennifer Lopez shoqeroi Jenniferin ne kengen ” Let’s Get Loud” ndersa Shakira luante ne drums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *